„С музиката на Джон Уилямс“

Вторият концерт от музикалната образователна програма „Фортисимо Фамилия“ на Софийската филхармония и Националния филхармоничен хор „Светослав Обретенов“ под диригентството на Максим Ешкенази, озаглавен „С музиката на Джон Уилямс“, достигна най-високото ниво на „аплодисментометъра“ ми този сезон!
Това беше една необикновена вечер! Зала „България“ се напълни с млади и стари фенове на култовите филмови ленти „Индиана Джоунс“, „Извънземното“, „Междузвездни войни“, „Хари Потър“, „Супермен“, „Сам вкъщи“ и още, и още… От появата на чаровния диригент Максим Ешкенази на сцената до финалните надписи еуфорията в зала „България“ непрекъснато растеше. Отдавна не бях присъствала на концерт, на който толкова щастие да струи в залата! Усещах, че и много от музикантите от Софийската филхармония като че ли свирят с голямо удоволствие любима музика.
И ние също много се забавляваме! За нас е изключително радостно, че залата е пълна с деца, а също така и с техните родители, които са гледали повечето от филмите, чиято музика свирим! Аз също съм гледал почти всички филми и съм фен. Поради възрастовата категория, към която принадлежа, на мен са ми любими IV, V и VI епизод на Star Wars, които излязоха първи. Никога няма да забравя първото излъчване на „Нова надежда“, както и чакането на опашка за билети за „Империята отвръща на удара“! Това са спомени от детството, към които винаги се връщам, когато свирим тази музика, сподели концертмайсторът Павел Златаров в антракта на концерта.
Минута след разговора ни с Павел Златаров започна втората част на концерта „С музиката на Джон Уилямс“, която беше изцяло посветена на „Междузвездни войни“, а видео прожекцията на екрана още повече усилваше удоволствието от преживяването за публиката. На реда пред мен седеше млада влюбена двойка. Те коментираха с блеснали очи филмите от първата част. А до мен на реда седеше един от най-младите запалени фенове на сагата „Междузвездни войни“, който аплодираше оглушително във втората част.
Чуйте в звуковия файл отзиви от публиката, както и репортерски записи от концерта.
Софийската филхармония обяви допълнителен трети концерт „С музиката на Джон Уилямс“ на 14-и декември от 19 ч.
Прочети цялата публикация
Уилямс и Спилбърг отново заедно — 30-и филм в кариерата им
Нона Йотова навършва 67 г. днес
Тейлър Суифт ще бъде въведена в Залата на славата на авторите на песни
Снукър елитът се събира в Рияд: Шампионатът с "златната" топка обещава зрелище през ноември
Роби Уилямс тръгва на ново турне догодина
90 години от рождението на незабравимия тенор Лучано Павароти
Отиде си Джон Лодж от Moody Blues, изпял "Nights in White Satin" ВИДЕО
9 октомври: Джон Ленън щеше да навърши 85 г. днес
Легендите от RUSH тръгват на турне в памет на барабаниста Нийл Пърт, замества го дама - Аника Нийлс
Проф. Методиев: Трябва да има постоянен стремеж към човечност, към доброта
Нападател на Реал Мадрид пред трансфер във Франция
Две катастрофи в страната, млада жена и моторист загинаха
Челен удар между кола и тир на пътя Велико Търново – Русе, загина млада жена
Здравният министър подкрепя увеличаването на заплатите на младите медици
Международният олимпийски комитет не изключва допълнителни санкции срещу БОК
Атанас Атанасов: Днес бяхме тотален хегемон на терена
Тежка катастрофа затвори пътя Велико Търново – Русе, загинала е жена
Обявен за мъртъв през 2013 година е открит жив в Пирин
Тома Белев: Стара Загора продава горски пътища като ниви
Почина Чеки Карио, който изигра главната роля в "Нострадамус"