БНР | 03.03.2018 17:43:40 | 429

"Лудогорец" печели със спорна дузпа - 1:0 срещу "Септември"

"Лудогорец" победи драматично у дома новака в елита "Септември" с 1:0 след спорна дузпа в добавеното време, реализирана от Клаудиу Кешерю.
  Гостите първи имаха шанс да открият резултата, но в 13-ата минута Иван Тилев стреля опасно към вратата на "зелените", но Георги Терзиев изби топката.
  Разградчани отговориха с опасности пред вратата на Валентин Галев, но пропуск в 22-ата минута направи останалият на голова позиция Вандерсон.
  Само три минути след това Якуб Швиерчок също не успя да даде аванс за домакините. В 32-ата минута Джоди Лукоки беше изведен в наказателното поле, но стреля опасно покрай вратата на "Септември".
  Още в първата минута на втората част Марселиньо стреля опасно от наказателното поле, но топката се отби в Елтон.
  В 54-ата минута опасен удар на Якуб Швиерчок беше спасен от Валентин Галев.
  Четири минути след това Джоди Лукоки беше изведен на голова позиция срещу стража на "Септември", но не успя да отправи опасен удар към вратата.
  Следващата голяма опасност пред вратата на столичани беше в 82-ата минута, когато Натанаел стреля диагонално, но топката премина на сантиметри от гредата, а Кешерю не успя да засече кълбото в мрежата.
  В 87-ата минута влезлият като резерва Борис Галчев си изкара втори жълт и съответно червен картон заради нарушение в центъра на терена срещу Натанаел.
  В добавеното време Краси Гади се откъсна зад защитата и шутира покрай вратата на домакините.
  В третата минута на продължението главният съдия Волен Чинков отсъди спорна дузпа за нарушение в наказателното поле на Иван Стоянов срещу Марселиньо. Резервата Клаудиу Кешерю реализира 11-метровия наказателен удар и донесе ценните три точки за шампионите. Те са на първо място в класирането в Първа лига с 57 точки. Септември има 24 точки на десетата позиция.