БНР | 04.03.2018 16:57:48 | 195

Катрин Тасева с два златни медала от турнира „Балтийски обръч“, 8 отличия за българките от финалите

8 медала спечелиха българските състезателки във втория ден на международния турнир по художествена гимнастика "Балтийски обръч" в Рига (Латвия).

При жените Катрин Тасева стана шампионка във финалите с обръч и с лента. Ерика Зафирова пък се класира трета в тези с топка и с бухалки.

Във финала с обръч Тасева изигра прекрасно сложната си композиция и получи за изпълнението си оценка от 17.600 точки. Втора е Саломе Пажава (Грузия) със 17.150 точки, а трета Влада Николченко (Украйна) със 17.050 точки.

Във финала с лента всички гимнастички допуснаха грешки. Катрин Тасева се оказа с най-малко неточности, а трудната композиция й беше оценена с 15.650 точки, което й донесе втори златен медал. Втора се класира Алина Адилханова (Казахстан) с оценка от 14.900 точки, а трета Юлия Евчик (Беларус) с14.850 точки. Ерика Зафирова получи оценка от 14.100 точки и се нареди на 6-о място.

Във финала с Ерика Зафирова се нареди трета с 16.650 точки и заслужи бронзовото отличие. Шампионка е грузинката Саломе Пажава със 17.350 точки.

Във финала с бухалки България имаше две представителки. Катрин Тасева допусна груби грешки, включително изпускане на уред извън терена и остана на 7-о място с едва 12.600 точки, а Ерика Зафирова се окичи с бронза с оценка от 15.600 точки.

При девойките във финалите на отделните уреди Татяна Воложанина и Анна Келман спечелиха четири медала (три сребърни и един бронзов). Воложанина спечели сребро във финалите с лента (13.850 точки) и с обръч (14.700 точки), както и бронз в този с топка (15.500 точки), а Келман е втора с бухалки с 14.750 точки.

Така българските гимнастички приключват турнира с 10 медала - 2 златни, 4 сребърни и 4 бронзови.