БНР | 08.03.2018 17:42:00 | 176

"ЦСКА-София" с измъчена победа срещу "Етър" - 2:1

"ЦСКА-София" постигна много трудна победа с 2:1 над гостуващия тим на "Етър" Велико Търново в последен мач от 24-тия кръг на Първа професионална лига.

Победното попадение падна в 86-ата минута, когато резервата Рафаел Енрике бе точен с диагонален удар. Преди това през първата част Фернандо Каранга бе открил резултата в 23-тата минута, а в 42-рата Аласана Мане изравни резултата със страхотно попадение от далечна дистанция.

Срещата започна малко по-добре за домакините, но пропуски от добра позиция последователно направиха Кирил Десподов и Фернандо Каранга.

В 15-ата минута се случи първият наистина интересен момент в мача. Първо Черниаускас се забави страшно много с изчистването на една топка и едва не я загуби, а след като все пак я изпрати напред, тя достигна до Велко Батрович, който я овладя и изпрати в мрежата на армейския страж. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

Само осем минути след това домакините от "ЦСКА-София" откри резултата. Нескопосан удар на Стойчо Атанасов изпрати топката на краката на непокрития Фернандо Каранга, който с лекота я прати в мрежата на "Етър" за 21-вия си гол през сезона.

Попадението обаче не обърка гостите от Велико Търново и до края на първата част те бяха по-добрият тим на терена, натискът им се увенча с успех в 42-рата минута.

Тогава Аласана Мане получи топката на около 30 метра от вратата на Черниаускас, напредна с 2-3 бързи крачки и изстреля мощно топката с левия крак. Тя се отби от напречната греда, след което влетя в мрежата за 1:1.

Веднага след почивката "ЦСКА-София" пренесе играта в половината на съперника, но "червените" достигаха много трудно до голови положения пред вратата на съперника.

Чак в 77-мата минуга "червените" имаха реален шанс да вкарат гол. Каранга свали с глава топката към Десподов, който с воле от непосредствена близост стреля покрай вратата на Христо Иванов.

Масираното присъствие на "червени" футболисти в половината на "Етър" остави много празни пространства пред вратата на Черниаускас и стражът на домакините на два пъти трябваше да се намесва решително в 81-вата и 83-тата минута. Особено впечатляващо бе първото му спасява, когато литовецът отрази с една ръка мощен шут на Георги Сърмов.

В 86-ата минута домакините стигнаха до победния гол. Каранга пробва да изведе Десподов, който обаче се размина с топката. За щастие на "червените", влезлият като резерва Рафаел Енрике внимаваше и се включи от втора позиция, за да нанесе головия удар, с който "ЦСКА-София" поведе с 2:1.

С победата "ЦСКА-София" събра 57 точки и отново се доближи на 3 точки от лидера "Лудогорец". "Етър" остава на предпоследното 13-о място с 20 точки.