БНР | 10.03.2018 17:51:08 | 188

"Лудогорец" с нова победа, отнесе го "Черно море"

"Лудогорец" увеличи преднината си на върха в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България на шест точки, след като победи с 3:1 "Черно море" като домакин в мач от 25-ия кръг. Шампионите са с 63 точки, а ЦСКА е с 57 преди гостуването срещу "Пирин" в Благоевград в неделя от 15 часа.

"Лудогорец" откри резултата още в осмата минута, когато топката стигна до Вандерсон след разбъркване в наказателното поле и бразилецът я прати в мрежата на гостите. Само шест минути по-късно неговият сънародник Марселиньо се възползва от центриране на Върджил Мисиджан и вкара топката за втори път зад вратаря на гостите Благой Макенджиев.

Дани Кики намали в 32-та минута, след като финтира Натанаел и стреля красиво към далечния ъгъл, но Лудогорец възстанови преднината си девет по-късно. Вандерсон подаде към Кешерю и ударът на румънеца беше отразен от Макенджиев, но топката попадна на пътя на Мисиджан и холандецът я вкара в мрежата на варненците.

Второто полувреме контрастираше ярко с първото, в което положенията и головете се редуваха през атака. В 65-та минута Марселиньо все пак създаде чисто положение, извеждайки Вандерсон сам срещу Макенджиев, но бразилецът изпрати топката над вратата.

В 79-та минута появилите се след почивката поляци Яцек Горалски и Ябук Швиерчок направиха двойно подаване пред наказателното поле на Черно море, а атаката завърши с неточен шут на дефанзивния халф от чиста позиция. Черно море отговори още в следващата атака, но Мехди Фенуш завърши хубава индивидуална акция с шут в ръкавиците на Хорхе Броун.

"Черно море" загуби втори пореден мач и е без победа в последните си шест. Това оставя варненците на девета позиция.

"Лудогорец" - "Черно море"  3:1 (3:1)
голмайстори: 1:0 Вандерсон 8, 2:0 Марселиньо 14, 2:1 Дани Кики 32, 3:1 Върджил Мисиджан 41
стадион: "Лудогорец Арена", Разград
главен съдия: Никола Попов

"Лудогорец": Хорхе Броун, Сисиньо, Натанаел, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (46-Яцек Горалски), Абел Анисе, Марселиньо (83-Густаво Кампаняро), Вандерсон, Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешерю (66-Якуб Швиерчок).

"Черно море": Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Аристоте Фунду, Петър Витанов (84-Емил Янчев), Александър Цветков, Дани Кики (75-Марек Кузма), Мехди Фенуш и Мартин Минчев (61-Радослав Василев).