БНР | 28.03.2018 17:52:44 | 293

„Монтана“ е на върха при баскетболистките

Отборът на „Монтана“ победи „Берое“ със 78:57 точки и оглави еднолично класирането в първата четворка на женското ни първенство по баскетбол. Мачът бе равностоен през първата четвъртина, но „Монтана“ вкара пет поредни коша в нейния край и началото на втората за преднина от 28:16 т. Гостенките успяха да съкратят пасива си на две точки малко повече от минута преди сирената на първото полувреме, но нова убийствена серия на домакините реши изхода от срещата. Всичко започна с първия кош през второто полувреме - тройка на Даниела Петева, и завърши със серия от 12:3 т.

Петева бе най-резултатна за „Монтана“ със 17 точки, към които добави седем асистенции и пет спечелени борби. Димана Георгиева записа 15 т. и спечели девет борби, а Христина Иванова допринесе за победата с 13 точки. По 16 точки за „Берое“ отбелязаха Виолина Кочева и Теодора Динева.

В друг мач „Славия“ наигра „Рилски спортист“ (Самоков) с 91:64 т. и се откъсна на три точки от съперничките си.