БНР | 01.04.2018 04:52:35 | 299

ЦСКА София категоричен срещу "Ботев" Пловдив

ЦСКА-София не позволи на Лудогорец да се порадва на голяма преднина и срази без особени проблеми Ботев (Пловдив) с 4:1 като домакин на старта на втората фаза на първенството.

Така разликата на първите две места отново е три точки и Лудогорец ще посрещне ЦСКА-София другата седмица с 69 точки срещу 66. Ботев остава 5-и с 42.

Този път Ботев Пловдив нямаше аргументи да вземе нещо от гостуването си в Борисовата градина. Домакините натиснаха от самото начало и имаха една добра голова ситуация, както и няколко мелета, предизвикващи напрежение.

Пет минути преди края на първото полувреме Тиаго Родригес центрира от фаул от ляво, а Пламен Димов в опита си да играе първи с топката, я прати в собствената си врата- 1:0.

Само пет минути по-късно гостите вече бяха съсипани с втория гол на Раул Лое, който засече във вратата центриране от друг свободен удар.

Комичен трети гол съвсем очерта победата на армейците в 52-ата минута. Серкан Юсеин пробва да изчисти топката, но я ритна в тялото на Тиаго, който дори не видя в първия момент как се получава парабола и прехвърля вратаря Чворович за 3:0.

Гостите направиха някои промени в играта си и след 70-ата минута погледнаха по-смело напред, като епизодични изяви на резервата Дуде Ндонгала създадоха напрежение. Диого получи топката след меле при центриране на Ндонгала от ляво, но от 10 метра ритна високо над вратата. Все пак друга резерва- Стивън Петков намали в 84-ата минута. Той остана сам срещу вратаря на ЦСКА-София след грешка на Манолев и Дюлгеров и вкара за пловдивчани.

Хеан Бланко вкара 4-я гол за ЦСКА-София при първия си мач като титуляр, след като в добавеното време засече пробив и пас на Едвин Джеси.

състави:

ЦСКА-София: Витаутас Черняускас, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски (72- Александър Дюлгеров), Александър Барт, Жеферсон Телес, Раул Лое, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел (79- Андре Монтейро Укра), Хеан Бланко, Тиаго Родригес (65- Роланд Алберг)

Ботев (Пловдив): Иван Чворович, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев (46- Лазар Марин), Серкан Юсеин, Диого Гомес, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (46- Дуде Ндонгала), Лъчезар Балтанов, Жоао Пауло (64- Стивън Петков)