БНР | 20.04.2018 07:33:02 | 127

„Челси“ продължава битката за топ 4

Шампионът за 2017 година „Челси“ спечели с 2:1 при гостуването си на „Бърнли“ в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с минута мълчание в памет на бившия футболист и функционер на „сините“ Рей Уилкинс. Гостите от Лондон започнаха по-активно двубоя и в 20-ата минута Виктор Моузес напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Ник Поуп изби топката в тялото на Кевин Лонг и след това кълбото се озова в мрежата зад вратаря на домакините.

„Бърнли“ се върна в двубоя в 64-ата минута чрез Ашли Барнс. Йохан Гудмундсон опита силен удар извън наказателното поле, топката срещна крака на Барнс и излъга Тибо Куртоа, за да влезе във вратата зад него.

Столичани си върнаха аванса в резултата само пет минути след това Виктор Моузес получи в наказателното поле от Емерсон и с удар в близкия ъгъл на вратата вкара за крайното 1:2.

Четири мача преди края на сезона „Челси“ заема петото място в класирането с актив от 63 точки и запазва минималните си шансове да се класира в челната четворка. "Сините" изостават на пет точки зад градския си съперник Тотнъм, заемащ четвъртата позиция до момента.

„Бърнли“ е на седмо място във Висшата лига с 52 точки.

В друг двубой от кръга „Лестър“ направи равенство 0:0 у дома със „Саутхемптън“, който е застрашен от изпадане от елита.