Mediapool.bg | 21.04.2018 13:59:39 | 215

Григор Димитров загуби от Надал в мач без големи надежди

Григор Димитров загуби категорично в два сета срещу намиращия се в чудесна форма водач в световната ранглиста Рафаел Надал (4:6, 1:6) на полуфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Монте Карло. Мачът продължи 1 час и 32 минути. Българският тенисист има само една победа в 12 мача срещу испанеца, който е най-добрият играч на клей в историята на мъжката тенис асоциация. Първият сет бесравнително оспорван и продължи повече от час. Надал взе трудно първото си подаване. Той поведе с 40:15, но Димитров изравни. Испанецът все пак успя да удържи гейма на свой сервис – 1:0. В откриващото си подаване Димитров трябваше да отразява брейкпойнт при 30:40. Той се справи със задачата, но след това Надал стигна до нова точка за пробив и успя да я реализира - 2:0.Испанецът затвърди подаването си и поведе с 3:0. Едва тогава Григор Димитров спечели своя сервисгейми намали резултата. След това това българинът успя да пробие своя съперник и да затвърди успеха си с нов добър сервис гейм – 3:3. Надал се върна в играта с добър сервис и взе преднина за 4:3. Последва много дълъг осми гейм, в който Димитров трябваше да спасява брейкпойнт иго направи – 4:4.Надал лесно си върна преднината за 5:4, а в решаващия десети гейм българинът започна да греши от сервис и това бе край на сета – 6:4. Вторият сет не бе толкова оспорван. Надал повтори сценария от първата част и поведе с 3:0 гейма. Този път обаче испанецът не показа колебания и продължи да натиска, докато напълно пречупи своя съперник. Четвъртият гейм в сета бе спечелен с пробив на нула от водача в мъжкия тенис, а след това 5:0 дойде без проблеми. Едва тогава Димитров се включи с гейм на честта за 5:1 преди Надал да затвори мача на свой сервис – 6:1. Испанецът достигна 12-я си финал на турнира на червени кортове в Монте Карло. Българинът също спечели доста от участието си, защото получи 360 точки от класирането си за полуфиналите.