БНР | 23.04.2018 17:26:41 | 132

"Монтана" с успех срещу "Берое", поведе за титлата

Отборът на "Монтана" 2003 поведе с 1:0 победи на "Берое" във финалната серия в женското баскетболно първенство. В първия мач от серията "Монтана" се наложи като домакин със 77:60 точки (21:17, 26:8, 12:24, 18:11).
Състезателките на Стефан Михайлов успяха да решат почти всичко в мача във втората четвърт, която спечелиха с 26:8. Така на почивката тимът водеше с 22 точки. Най-резултатна за "Монтана" с 23 точки бе централната нападателка Димана Георгиева. Христина Иванова вкара още 20, а с 12 остана Даниела Петева.
За "Берое" най-полезна с 13 точки бе Виолина Кочева, а още 10 реализира Александра Петрова.
Вторият мач от серията е във вторник, отново в Монтана, след което серията се пренася в Стара Загора за мач номер 3 и евентуално мач номер 4. Домакин на решителен пети мач би бил тимът на Монтана.