БНР | 05.05.2018 19:13:23 | 220

ЦСКА-София и „Лудогорец“ си поделиха по точка

Отборите на ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от 33-тия кръг на Първа футболна лига.

Срещата, противопоставяща втория в класирането столичен тим и осигурилия си титлата отбор от Разград, се игра през повече от 20 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" и с нея "червените" отбелязаха 70 години от основаването на спортното дружество на ЦСКА.

Двубоят обаче бе доста скучен и едва ли ще бъде запомнен с нещо от спортно-техническа гледна точка.

Преди мача се проведе пищно тържество, което продължи един час.

На терена излязоха представителите на различните спортни клубове на дружеството, които получиха почетни медали.

В церемонията участваха различни военни части на българската армия, а кулминацията бе появата на Димитър Пенев, Димитър Бербатов и Христо Стоичков, които слязоха от хеликоптер на центъра на стадиона точно преди първия съдийски сигнал.

Първата по-сериозна възможност за един от двата отбора се откри пред халфа на гостите Густаво Кампаняро, който обаче стреля над вратата на Витаутас Черниаускас.

В 19-ата минута Рубен Пинто от състава на домакините опита интересен удар от ждроб, но и той не намери целта.

Отлична възможност за гол се откри пред нападателя на „Лудогорец“ Върджил Мисиджан в 23-тата минута. Холандецът направи двойно подаване с Лукас Саша, но останал очи в очи с Черниаускас би право в ръцете на вратаря на ЦСКА-София.

В 43-тата минута Швиерчок нанесе удар с обръщане на 180 градуса по земя, но Черниаускас се отличи с много добра намеса и спаси вратата си от гол.

В началото на второто полувреме "червените" бяха близо до откриването на резултата, но Кирил Десподов отправи много слаб удар и не затрудни Броун.

В 54-тата минута Густаво Кампаняро пробва късмета си с удар от над 20 метра, но шутът му намери тялото на вратаря на ЦСКА-София.

В 71-вата минута "червените" пропуснаха отлична възможност за гол чрез Десподов. Станислав Манолев напредна по дясното крило, подаде към непокрития Десподов, който от точката на дузпата нацели дясната греда на вратата на Броун.

До края на мача играта бе много накъсана, а ударите на играчите и на двата отбора не създаваха някаква сериозна опасност за някой от вратарите.

В класирането три кръга преди края „Лудогорец“ води с 85 точки, докато ЦСКА-София е на втора позиция със 72.