БНР | 07.05.2018 05:59:50 | 166

12 медала за гимнастичките ни от Корбей Есон

12 медала спечелиха българските гимнастички на международен турнир по художествена гимнастика във френския град Корбей Есон.

При жените във финалите на отделните уреди Ерика Зафирова и Петя Борисова извоюваха четири отличия, от които две златни. Зафирова спечели първото място в този с топка и сребърен с бухалки, а Борисова - златен с лента и бронзов с обръч.

С обръч Борисова получи оценка от 16.650 точки и грабна бронза. Златото спечели Юлия Евчик (Беларус) с оценка 17.000 точки, а среброто - Екатерина Веденеева (Русия) с 16.900точки.

С топка Ерика Зафирова игра отлично и с оценка от 17.900 стигна до златото. С бухалки тя получи оценка от 16.700, което й донесе сребърен медал. Шампионка стана Юлия Исачанка (Беларус) със 17.350 точки, а трета се нареди Юлия Евчик (Беларус) с 16.650 точки.

Борисова изигра отлична лента и грабна златото с оценка от 17.100 точки. Втора се класира Юлия Евчик (Беларус) с 16.900, а трета - Екатерина Веденеева (Русия) с

При девойките спечелените отличия са 8 - три златни, три сребърни и две бронзови.

С обръч златото взе Татяна Воложанина, а сребро - Анна Келман. С топка Елизабет Йовчева е със сребърен медал, а Татяна Воложанина с бронзов. С бухалки шампионка е Татяна Воложанина, а трета се нареди Анна Келман. Келман е първа с лента, пред Воложанина.