БНР | 12.06.2018 06:49:15 | 127

Белгия завърши подготовката за Световното с убедителна победа

Отборът на Белгия победи Коста Рика с 4:1 в последната си контрола преди старта на световното първенство. Двубоят се игра в Брюксел.

Отлична форма демонстрира нападателят на "Манчестър Юнайтед" Ромелу Лукаку, който се отличи с два гола и асистенция.

Коста Рика изненадващо поведе на стадион "Крал Бодуен" с попадение на Брайън Руис в 24-а минута, но Белгия обърна развоя на мача още до почивката с попадения на Дрис Мертенс в 31-а минута и на Лукаку в 42-а.

Лукаку вкара втория си гол в мача в 50-а минута, а крайното 4:1 оформи резервата Миши Батшуай след пас на Лукаку.

Белгия е водач на група "G", където са още Панама, Тунис и Англия. Първият двубой на "червените дяволи" е на 18 юни в Сочи срещу Панама. Коста Рика пък е в "Е" заедно с Бразилия, Сърбия и Швейцария. Отборът стартира на 17 юни срещу Сърбия в Самара.