БНР | 16.06.2018 16:15:56 | 176

Федерер се завръща начело на световната ранглиста

Роджър Федерер се класира за финала на тенис турнира на трева от категория „АТР 250“ в Щутгарт и по този начин си гарантира завръщане на върха на световната ранглиста в понеделник, когато ще измести Рафаел Надал.

Водачът в схемата направи обрат срещу Ник Кириос от Австралия и спечели с 6:7(2), 6:2, 7:6(5) след час и 53 минути игра.

В тайбрека на заключителния сет Кириос поведе с 3:1 точки, но швейцарецът не се притесни и изравни. При 6:5 Федерер стигна до мачбол, който реализира след отлично излизане на мрежата.

Маестрото завърши с 12 аса срещу 23 на двуметровия австралиец. Роджър вкара 63 процента първи сервис и спечели 85 процента от точките при разиграването му.

На финала в неделя Федерер очаква Милош Раонич. Канадецът наниза 19 аса за победата над защитаващия титлата си Люка Пуй от Франция с 6:4, 7:6(3).