БНР | 16.06.2018 21:00:47 | 257

Хърватия загатна класа за 2:0 срещу Нигерия

Футболистите на Хърватия загатнаха за високата си класа и амбициите си изключително талантливото поколение на страната да постигне значим успех на голям футболен форум, след като спечелиха с 2:0 в Калининград над считания за силен отбор на Нигерия във втория мач от четвърта група на световното първенство в Русия.

Без да блестят много, хърватите вкараха по едно положение в двете полувремена, което им донесе лидерската позиция в групата след като по-рано днес Аржентина изненадващо не успя да победи коравия тим на Исландия (1:1). След равностойни начални минути дойде и 32-ата, когато центриране в наказателното поле свари неподготвени нигерийските защитници, хърватите успяха да си подадат топката няколко пъти, а удар на Манджукич изненада Етебо, който отклони кълбото в собствената си мрежа. Европейският тим затвори още повече пространствата пред собствената си врата и чакаше грешки на съперника. Решаващата дойде в 71-ата минута - тогава Еконг направи безумно нарушение в сравнително безобидна ситуация в наказателното поле, а Манджукич се възползва от положението, бе фаулиран и от бялата точка Лука Модрич на практика предреши крайния резултат - 2:0. До края хърватските футболисти контролираха събитията на терена и не позволиха заплахи към собствената си врата - краен резултат 2:0.