Cross.bg | 19.06.2018 15:49:00 | 203

Колумбия загуби от Япония с 1:2

Отборът на Япония поднесе една от изненадите на Мондиал 2018, побеждавайки състава на Колумбия на старта на кампанията си на руска земя. На "Мордовия Арена", в сблъсък от Група "H", "самураите" се наложиха с 2:1. Точни в полза на победителите бяха Кагава и Осако. Почетното попадение за колумбийците реализира Кинтеро, разписал се от свободен удар. Колумбийците бяха мотивирани да повторят доброто си представяне от преди четири години, когато достигнаха до четвъртфинал, който обаче бе драматично загубен от Бразилия. Дебют на световни футболни финали за тима записа Радамел Фалкао, който на Мондиал 2014 не взе участие заради контузия. Нападателят обаче не впечатли с изявите си. През първото полувреме драма на стадиона в Саранск не липсваше, като стартът бе повече от неприятен за колумбийския състав.   Още в 3-ата минута Санчес игра с ръка в наказателното поле, за което бе изгонен с директен червен картон от рефера Дамир Скомина. Зад топката на бялата точка застана Шинджи Кагава, който даде ранно предимство на тима си. Последва незабавна реакция от страна на звездите на Колумбия, които се втурнаха в атака. С два пропуска обаче се отличи Радамел Фалкао, за когото срещата е дебютна на световни футболни финали. Нападателят сякаш не беше на себе си, като дори не успяваше да овладее подобаващо кълбото