БНР | 21.06.2018 20:21:00 | 181

Хърватия помете Меси и Аржентина

Хърватия победи двукратния световен шампион Аржентина с 3:0 в среща от втория кръг на 4-та група на световното първенство по футбол в Русия и си осигури класиране на осминафиналите.

Възпитаниците на селекционера Златко Далич изиграха страхотен мач, а звездата на Аржентина Лионел Меси и останалите му съотборници разочароваха с представянето си.

Легендата на аржентинския футбол Диего Марадона отново беше на стадиона, за да подкрепя националния отбор.

Преди началото на мача той целуна фланелката с името на Лионел Меси, а феновете на стадиона скандираха името му.

Двата отбора не предложиха интересен футбол през първите 45 минути. Хърватите обаче бяха по-активният тим и отправиха повече удари към вратата на съперника.

Най-опасното положение стана в 33-ата минута. Марио Манджукич засече топката с глава, но я прати в аут.

В самия край на полувремето Анте Ребич беше изведен отляво, но след силен удар изпрати топката над вратата.

Хърватите започнаха по-добре втората част и откриха резултата след ужасна грешка на вратаря на Аржентина.

Вилфредо Кабайеро се опита да отиграе върната към него топка от Габриел Меркадо, но не успя, тя попадна в Анте Ребич, който с красив удар от въздуха я прати във вратата на съперника.

С това попадение Хърватия вече има отбелязан гол в шест поредни мача на световни първенства, което е нов рекорд за тима.

Аржентинските футболисти се опитаха за кратко да пресират съперника в собствената му половина.

В 64-ата минута първо Максимилиано Меса не успя да преодолее Даниел Субашич, а опит за добавка на Лионел Меси не успя заради шпагат на Иван Ракитич.

Хърватите стигнаха до втория гол и решиха всичко в двубоя. Капитанът Лука Модрич направи 2:0 в 80-та минута с прецизен удар извън границата на наказателното поле.

Седем минути по-късно хърватите уцелиха и греда. Иван Ракитич получи правото да изпълни пряк свободен удар, но след изпълнението му топката срещна напречната греда на вратата на Кабайеро.

В първата минута на добавеното време хърватите довършиха Аржентина с трето попадение.

Матео Ковачич подаде към Иван Ракитич, а звездата на „Барселона“ оформи крайното 3:0.