БНР | 22.06.2018 09:16:41 | 204

Изтеглиха жребия за световно първенство по художествена гимнастика в София


Международната федерация по гимнастика обяви жребия за световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе в зала "Арена Армеец" в София от 10 до 16 септември. На тегленето присъства и Мария Гигова, която е член на Техническия комитет на централата.

Българките попаднаха в четвърти поток на индивидуалната надпревара и ще играят със стартови номера 133 и 135. Ансамбълът ни попадна във втори поток и ще излезе с номер 16. Индивидуалната надпревара ще бъде открита от унгарските гимнастички, а при ансамблите първи ще играят представителките на Австралия. За първи път в историята в шампионат на планетата ще участва представителка на Ливан в индивидуалното, а при ансамблите ще видим за първи път петорките на Индия и на Австралия.

Общо 383 гимнастички от 61 държави са се регистрирали за участие, от които 170 гимнастички в индивидуалното състезание и 36 ансамбъла.

"Много сме доволни, че художествената гимнастика се развива по целия свят, като всички континенти се очаква да бъдат представени, както в индивидуалните, така и в ансамбловите състезания. Това е много обещаващо и окуражително за бъдещето", каза Наталия Кузмина, председател на техническия комитет по художествена гимнастика на ФИГ.

По време на четиридневното си заседание тази седмица Техническият комитет на Международната федерация проведе анализи, както на по отношение на композициите на гимнастичките, така и на оценките на съдиите, за да подготви съдийските инструкции за Световното първенство.

Техническият комитет подготви и втори бюлетин, който ще се фокусира върху артистичността при изпълненията. Той ще включва някои от препоръките, направени от двете срещи по проекта за обновяване на художествената гимнастика , ръководен от президента на ФИГ Моринари Ватанабе. В този бюлетин техническата комисия ще насърчи треньорите и гимнастичките да обърнат повече внимание на музиката, която избират за своите композиции, така че движенията на тялото да изразяват характера и смисъла на музикалния съпровод, с което изпълненията биха могли да станат още по-интересни за публиката.


Прочети цялата публикация