БНР | 24.06.2018 06:10:34 | 118

Йоахим Льов: Имахме и късмет, но заслужено победихме

Селекционерът на германския национален отбор по футбол Йоахим Льов определи като истински трилър мача срещу Швеция от втория кръг. Защитаващият титлата си Бундестим стигна до драматичен успех с 2:1 в петата минута на добавеното време с гол от фаул на Тони Кроос, въпреки че бе с човек по-малко на терена след червения картон на Жером Боатенг малко по-рано.

Льов коментира: „Това беше истински трилър, пълен с емоции и драма до последния съдийски сигнал. Не се подадохме на паниката, след като допуснахме гола. Бяхме наясно, че трябва да използваме бързи подавания, да пресираме шведите, за да ги уморим, а след това да използваме свободните пространства. Успяхме до голяма степен. През второто полувреме упражнихме сериозен натиск. За съжаление не успяхме да вкараме от няколко много изгодни ситуации, но в крайна сметка трябва да оценим духа на отбора, който не спря да се бори до последната секунда. Нито за момент не загубихме надежда, че можем да стигнем до обрата и бяхме възнаградени.

Естествено имахме и късмет, защото вкарахме победния гол с човек по-малко, дълбоко в добавеното време, с последния удар в мача. Но в крайна сметка смятам, че това беше заслужено с оглед на показаното от нас, особено през второто полувреме.  На почивката предупредих футболистите да не се изнервят, да запазят спокойствие и концентрация, защото има още 45 минути. Отговорът на играчите през второто полувреме беше страхотен. Много се радвам и за Тони Кроос, защото той имаше известна вина за гола на Швеция, след като направи нетипична грешка. Неговото изпълнение от фаул беше от световна класа. Той го заслужаваше“.