БНР | 26.06.2018 20:11:33 | 382

Хърватия и Аржентина продължават нагоре

Изключително драматично приключи борбата в Четвърта група на Световното първенство по футбол в Русия. Всичко се реши в последните минути на мача Аржентина - Нигерия, спечелен от Аржентина с 2:1. В другият двубой Хърватия без проблеми надигра Исландия също с 2:1.

В крайното класиране в групата  Хърватия има 9 т, Аржентина 4 /двата тима продължават напред/, Нигерия е с 3, Исландия с 1.

Така се оформиха още две 1/8-финални двойки: Франция - Аржентина и Хърватия - Дания.

Нигерия - Аржентина 1:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Лионел Меси 14, 1:1 Виктор Моузес 51-дузпа, 1:2 Маркос Рохо 87

Жълти картони: Леон Балогун (Нигерия), Хавиер Масчерано, Евер Банега (Аржентина)

Стадион в Санкт Петербург: 64 468 зрители

Състави:  Нигерия: Франсиз Узохо, Леон Балогун, Уилям Троост-Еконг, Кенет Омеруо (90-Алекс Айуоби), Виктор Моузес, Огенекаро Етебо, Джон Оби Микел, Ониние Ндиди, Брайън Идоу, Келечи Ихеаначо (46-Одион Игало), Ахмед Муса (90-Сими)

Аржентина: Франко Армани, Габриел Меркадо, Николас Отаменди, Маркос Рохо, Николас Таляфико (80-Серхио Агуеро), Евер Банега, Хавиер Масчерано, Енцо Перес (61-Кристиан Павон), Анхел ди Мария (72-Максимилиано Меса), Гонсало Игуаин, Лионел Меси

Аржентина победи драматично с 2:1 състава на Нигерия в последния си мач от Четвърта. Гол на Маркос Рохо в 87-ата минута класира двукратните световни шампиони за осминафиналите.

В 14-ата минута Лионел Меси беше изведен от Евер Банега, напредна и с точен удар даде аванс в полза на двукратните световни шампиони. Звездата на Барселона се разписа на трето световно първенство. Той стана третият аржентинец с попадения на три световни шампионата.

В 27-ата минута Гонсало Игуаин пропусна да направи резултата 2:0.

Осем минути след това Лионел меси стреля от фаул, но топката срещна гредата на вратата на африканския отбор.

В 50-ата минута ветеранът Хавиер Масчерано задържа Леон Балгун в наказателното поле и реферът Джунейт Чакър отсъди дузпа. Виктор Моузес изпълни технично и точно наказателния удар за 1:1.

В 75-ата минута Ахмед Муса центрира в наказателното поле, Марко Рохо игра с ръка, а топката достигна до Одион Игало, който стреля опасно, но кълбото излезе в аут. Арбитърът Чакър прегледа подробно ситуацията, но не отсъди втора дузпа за "орлите".

Шест минути след това Рохо центрира към Гонсало Игуаин и той стреля изключително неточно в аут.

В 87-ата минута Габриел Меркадо центрира към Маркос Рохо и защитникът на Манчестър Юнайтед реализира важния втори гол във вратата на африканците.

"Гаучосите" завършват на второ място в групата с актив от четири точки, докато Нигерия има три точки на третата позиция. На осминафиналите Аржентина ще играе срещу Франция.