БНР | 27.06.2018 17:33:03 | 156

"Септември" изненада "Левски" в Правец

Отборът на "Левски" загуби с 1:2 от състава на "Септември" (София) във втората си проверка през това лято. Двубоят се игра под сериозен дъжд на терена в Правец. Борис Галчев (43) и Мирослав Будинов (84) бяха точни за победителите, докато Кали Тиам се разписа в 56-ата минута за "Левски".

Сержиу Буш пропусна от няколко метра в 4-ата минута, а в 6-ата минута Янко Георгиев изби в ъглов удар диагонален изстрел на Кабрал. Буш искаше дузпа в 9-ата минута, след като Иво Димитров игра с ръка при центрирането на румънеца. В 17-ата минута Обертан от воле нацели горната греда. Борис Галчев отбеляза красив гол от фаул в 43-ата минута. Бившият капитан на ЦСКА стреля от 19 метра, топката се удари в горната греда и спря в мрежата на Божидар Митрев.

На почивката Роси направи много промени, а вратарят Мартин Полачек дебютира за "сините". В 56-ата минута Обертан проби отляво и върна топката, която стигна до Тиам, а той изравни за 1:1.

В 84-та минута центриране от десния фланг намери в наказателното поле Мирослав Будинов, Томислав Папазов въобще не скочи и нападателят с глава насочи топката в гредата, а от там във вратата за 2:1.

Само три минути по-късно победата на септемврийци можеше да стане и по-убедителна, когато Димитър Костадинов беше изведен зад "синята" защита, преодоля и вратаря Мартин Полачек, но ударът му към опразнената врата беше отразен в последния момент от Аймен Белаид от голлинията.