Cross.bg | 18.07.2018 11:22:01 | 191

Петър Божилов се класира 30-ти на Европейското първенство в открити води

Александър Сръндев спечели 10-та титла по триатлон Спортният талант на „Еврофутбол“ Петър Божилов завърши на 30-о място на Европейското първенство за юноши, девойки и младежи в открити води (плувен маратон), който се състоя на 14.07.2018 г. в Малта. 18-годишният столичанин преодоля 10-километровата дистанция при младежите за 02:09.56 ч., което му отреди тази позиция в крайното подреждане.                         Спортният талант на „Еврофутбол“ от 2017 г. Тодор Тодоров зае най-предно класиране от юношите – 25-о място, като преодоля 7,5 км. за 01:32.06 часа. След като се завърна от Малта, Петър Божилов (ПК „Атомик“) пък спечели и първото място при мъжете на традиционния плувен маратон „Света Марина“ на 17.07.2018 г. Състезанието представлява 2,5 км. обиколка на Стария град на гр. Созопол. Своята 10-та титла на държавен шампион по триатлон спечели Спортният талант на публиката на „Еврофутбол“ Александър Сръндев. 21-годишният столичанин преодоля спринтовата дистанция от 750 м плуване, 23 км колоездене и 5,2 км бягане. за 1:08.00 часа. Самото състезание се проведе в село Николаево – на 20 км. от Русе. Плувната дисциплина се състоя в язовира, което бе по своему предизвикателство за всички участници