БНР | 01.08.2018 07:12:20 | 183

„Манчестър Юн“ победи „Реал“, „Рома“ се наложи над „Барса“

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ се наложи над европейския шампион „Реал“ (Мадрид) с 2:1 в Маями на стадион "Хард Рок" в двубой от турнира Международна купа на шампионите като всички голове бяха отбелязани през първото полувреме.

Тимът на Жозе Моуриньо поведе с точен изстрел на Алексис Санчес, а Андер Ерера удвои преднината. В допълнителното време на частта Карим Бензема върна един гол, но през второто полувреме опитите на "белия балет" да стигне поне до равенство не се увенчаха с успех.

„Рома“ надви „Барселона“ с 4:2 в Тексас. Каталунците поведоха в резултата с гол на Рафиня в 7-ата минута, а "вълците" възстановиха равенството чрез Стефан ел Шаарауи в 35-ата. Тимът на Ернесто Валверде отново дръпна напред в 49-ата минута с попадение на новото попълнение Малком, който беше ябълката на раздора между двата отбора.

В заключителната част на мача „Рома“ успя да отбележи три гола в рамките на 8 минути, а точни бяха Алесандро Флоренци (78-ата), Браян Кристанте (83-ата) и Диего Пероти от дузпа (86-ата минута).

В друг двубой от турнира „Тотнъм“ победи „Милан“ с 1:0 в Минеаполис. Единственият гол отбеляза Жорж-Кевин Н'Куду в началните минути на второто полувреме. Французинът се разписа и в предишния мач на "шпорите" срещу „Барса“.