БНР | 01.08.2018 20:21:24 | 139

Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига, продължава в Лига Европа

Отборът на „Лудогорец“ загуби с 0:1 като гост на унгарския „Видеотон“ и след 0:0 в първия мач в Разград отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Единствения гол падна в 45-ата минута, вкара го Анел Хаджич.

Главният съдия Мануел Шютенгрубер (Австрия) показа много картони, като още в 40-ата минута изгони за два жълти картона Върджил Мисиджан и така гостите доиграха срещата с 10 души. С намален състав и с далеч от най-добрата си игра в предишните сезони „Лудогорец“ не успя да застраши реално вратата на домакините, които успяха още от началото на мача да изнервят българския шампион, а през цялото време бавиха играта при всяка възможност. В 82-ата минута удар на резервата Жоао Пауло срещна гредата на унгарците. В края на срещата „Видеотон“ можеше да отбележи и втори гол, но Лоик Него от домакините не улучи опразнената от Ренан врата. Така „Видеотон“ продължава в квалификациите на Шампионската лига, където ще срещне шведския „Малмьо“, който отстрани румънския „Клуж“ след 1:1 на реванша и 1:0 в първия мач.

„Лудогорец“ ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа, където очаква победителя от двойката „Зрински“ (Босна и Херцеговина) – „Валета“ (Малта) . Реваншът между двата отбора е в четвъртък, а първата среща завърши 1:1 в Мостар.