БНР | 02.08.2018 19:13:39 | 218

ЦСКА- София отстрани „Адмира Вакер“ и продължава в Лига Европа

ЦСКА-София победи „Адмира Вакер“ с 3:1 и с общ резултат 6:1 продължава в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

„Червените“ имаха аванс от 3 гола от първата среща играна на стадион  „Българска Армия“, а в реванша в Австрия още вендъж показаха, че са по-класния тим.

В герой за „армейците“ с две попадения стана новият централен нападател Мауридес. Бразилецът откри резултата още в 14-та минута, а осем минути след почивката увеличи преднината на 2:0. Домакините върнаха един гол чрез Синан Бакъш в 55-та минута.В  80-та Жоржиньо отбеляза нов гол за ЦСКА-София и оформи крайното 3:1.

“Значехме, че един гол ще ни е достатъчен и след 10 минути всичко беше ясно. Фантатстично представяне за нас. Радвам се, че видяхме толкова много фенове на ЦСКА тук. През вторто полувреме бяхме по-добри, в началото бяхме малко неконцентрирани. Целта ми е да не го допускаме. Бяхме по-добрият от двата отбора и представянето ни бе близо до перфектното. Всеки гол е важен и ние се справихме. Радвам се за головете на Мауридес, но аз оценявам и колективните усилия, които той полага. Евандро е в добра форма, така че може да ни помогне. Десподов беше леко болен и не е нещо сериозно, въпреки че бе заменен на почивката. Той ще бъде готов за следващия мач. Все още нямам много представа за тима на Копенхаген. Сезонът е доста дълъг, така че всеки един мач е важен и тези с Дунав и Славия също”, заяви след мача старши треньорът на ЦСКА- София Нестор Ел Маестро.