БНР | 08.08.2018 12:56:29 | 158

България победи Мароко на Световното по тенис за девойки до 14 г.

България записа първата си победа на Световното първенство по тенис за девойки до 14 години в Простейов (Чехия). Нашите момичета спечелиха първите два мача срещу Мароко и си осигуриха победата.

В първата среща Денислава Глушкова победи със 7:5, 7:6(7) Чемс Зеглоули в мач продължил 2 часа и 54 минути. Глушкова спаси три сетбола в тайбрека на втората част за да триумфира с 9-7 точки.

След това Катерина Димитрова се наложи с 6:0, 6:4 над Ясмин Кабай за 70 минути игра. Димитрова отстъпваше с 0:4 във втория сет, но спечели следващите 6 гейма.

С този успех още преди срещата на двойки нашите момичета с капитан Тодор Енев си осигуриха победата.

Така България зае трето място в предварителна група „А“ и продължава за разпределение на местата от 9-о до 16-о. Преди този мач нашите момичета допуснаха драматични загуби с по 1-2 победи от Чехия и Япония.