БНР | 11.08.2018 15:07:16 | 423

"Тотнъм" започна с победа новия сезон във Висшата лига

Тотнъм започна с победа с 2:1 над Нюкасъл като гост новия сезон в английското първенство по футбол.

С това "шпорите" повториха успеха на Манчестър Юнайтед срещу Лестър в петък вечер и се изравниха на върха с рекордьорите по титли във вътрешния шампионат.

Ян Фертонген и Деле Али бяха точни за Тотнъм, а между тези попадения точен за Нюкасъл беше Хоселу.

Фертонген беше точен в осмата минута с удар под гредата, а Хоселу изравни само три по-късно след центриране на Мат Ричи. Английският национал Деле Али обаче се разписа след асистенция на Серж Ориер в 18-та минута и с това Тотнъм поведе отново в резултата.

Мохамед Диаме и Саломон Рондон удариха по една греда за Нюкасъл през второто полувреме, а Бен Дейвис пропусна отличен шанс за Тотнъм.

По този начин гостите спечелиха с 2:1.