БНР Стара Загора | 11.08.2018 17:56:06 | 397

Невероятен обрат и победа за "Берое" в "Дербито на Тракия"

"Берое" постигна изключително важна победа срещу "Ботев"(Пловдив) навръх 100-я двубой между двата отбора в професионалния футбол на България. В истински герои за старозагорци се превърнаха португалецът Рубен Бриджидо и защитникът Камен Хаджиев, които на два пъти с глава донесоха трите точки за "зелените".

В началото на двубоя и двамата тима разиграва повече в централната част на терена. С отделни влизания по крилото за домакините се отчетоха Боби Цонев и Александър Василев, но центриранията и двамата футболисти не намериха играчи в зелено. Постепенно и Меска отдясно се активизира, центрирайки нелошо на три пъти, но без особен резултат. В тези първи 20 минути "Ботев" бе по-предпазливия отбор, който изчакваше своя съперник в собствената си половина.

В следващите минути беройци вдигнаха малко оборотите, но чистите ситуации пред Даниел Кайзер бяха много малко. В 36-та минута Боби Цонев центрира прекрасно от ъглов удар, но Ерол Алкан бе неточен от близко разстояние. До края на полувремето се запомниха само няколкото жълти картони за играчи и на двата отбора, но футболът определено липсваше.

Втората част запопчна без промени в двете единайсеторки. За радост на феновете по трибуните първите 10-та минути предложиха интересни възможности. В 53-та минута при една дълга топка Меска свали с гърди към Мартин Камбуров, той почти без да замисли подаде към връхлитащиия в наказателното поле на "Ботев" Александър Цветков. Халфът на старозагорци пое, напредна и останал напълно сам срещу Даниел Кайзер стреля, но стражът изби в ъглов удар. Още в следващата атака Мартин Райнов бе изведен отдясно в наказателното поле на гостите и стреля, но коженото кълбо премина на сантиметри над напречната греда. Само 180 секунди по-късно старозагорци отново бяха близо до откриване на резултата. След центриране от ъглов удар Даниел Кайзер се сблъска със свой съотборник, топката попадна в краката на Александър Цветков, халфът на старозагорци стреля, но коженото кълбо не успя да премине през купа от играчи. При последвалото центриране Мартин Райнов с глава не намери рамката на вратата от около 4 метра с глава.

Едва в 73-та минута "Ботев" създаде първата си сериозна възможност пред вратата на "Берое". При една от ретките контра атаки Балтанов намери отдясно по нападението Стивън Петков, който центрира в наказателното поле към непокрития Густаво Афонсо. Крилото на "жълто-черните" направи по-трудното и от около 5 метра прати топката встрани. "Канарчетата" все пак стигнаха до попадение в 78-та минута. Александър Василев увисна при едно подаване и остави непокрит Радослав Христов, който с плътно подаване сложи коженото кълбо на главата на Стивън Петков и за нападателят на "Ботев" остана най-лесното.

"Берое" обаче не бе казал последната си дума. Въпреки че старозагорци изглеждаха притеснени от допуснатия гол, донякъде неочаквано в 83-та минута успяха да стигнат до изразвнително подадение. И какво попадение само. Борисалв Цонев центрира от централната част на терена към наказателното поле. Коженото кълбо попадна на главата на нисичкия Рубен Бриджидо, който с невероятен удар взриви трибуните, правейки резултата 1:1. Три минути по-късно близо трите хиляди по трибуните станаха свидетели на пълен обрат. След центриране от фаул Камен Хаджиев засечед с глава и топката елегентно се озова във врата на невярващия страж на "Ботев" Даниел Кайзев. До края "канарчетата" опитаха всичко по силите си, но резултатът остана непроменен. Така "Берое" триумфира в 100-то издание на дербите срещу "Ботев".

Състави

"Берое": 12.Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 5. Меска, 6. Александър Цветков, 7. Мартин Райнов(к), 9. Мартин Камбуров, 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 26. Камен Хаджиев, 73. Иван Минчев;

Старши треньор: Александър Томаш

"Ботев": 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов(к), 8. Тодор Неделев, 16. Васил Шопов, 93. Густаво Зауербег, 20. Стивън Петков;

Старши треньор: Николай Киров

главен съдия: Станислав Тодоров