БНР | 19.08.2018 17:35:59 | 284

„Манчестър Юнайтед“ загуби от „Брайтън“

„Брайтън“ победи с 3:2 у дома „Манчестър Юнайтед“ в мач от 2-ия кръг на английското футболно първенство.

"Чайките" изненадващо поведоха в резултата с гол на Глен Мъри след асистенция на Соли Марч в 25-ата минута.

Само 120 секунди след това Шейн Дъфи с удар отблизо направи резултата 2:0 в полза на домакините.

"Червените дяволи" върнаха едно попадение чрез Ромелу Лукаку, който се разписа в 34-ата минута с глава.

Две минути преди почивката Ерик Баи фаулира Паскал Грос в наказателното поле. Потърпевшият на нарушението изпълни дузпата и покачи резултата на 3:1.

След почивката мениджърът на гостите Жозе Моуриньо пусна в игра Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард, но това не доведе до промяна в представянето на отбора.

В четвъртата минута на добавеното време Дъфи фаулира резервата Маруан Фелаини в наказателното поле и Пол Погба фиксира крайния резултат 3:2.