БНР | 26.08.2018 06:25:15 | 398

"Ботев" (Пловдив) се върна на победния път

"Ботев" (Пловдив) постигна трета победа от началото на първенството в Първа футболна лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на "Витоша" (Бистрица) в мач от 6-ия кръг. Тодор Неделев вкара единствения гол през първото полувреме и вече пет отбора имат по 9 точки от 4-о до 8-о място. И за двата гола определена вина носи младият вратар на бистричани Николай Георгиев, който можеше да се намеси по-добре.

Първата възможност за гол дойде още в 12-ата минута и беше създадена от гостите, които пропуснаха отлична възможност.  Кристиян Димитров остана непокрит в наказателното поле, след като засече центриране на Неделев от фаул, но не успя да  реализира от няколко метра, а топката се отби и от десния страничен стълб. По-активните канарчета стигнаха до гол в 33-ата минута, и благодарение на неубедителна намеса на младия вратар на домакините Георгиев. Неделев изпълни фаул, топката падаше опасно, но Георгиев реши да я отбива с една ръка. Той я закачи, но тя се отби в горната греда и спря в мрежата му- 0:1. В следващите 10 минути отново играчите от Пловдив бяха близо до гол, но ударите на Серкан Юсеин и Лъчезар Балтанов бяха спасени от вратаря. Бистричани отвърнаха чак в последната минута на първото полувреме, когато албанецът с гръцки паспорт Анти Рения максимално постави на изпитание вратаря Даниел Кайзер.

В първата минута на второто полувреме отново гредата беше верен помощник на вратаря Георгиев. Балтанов проби отляво и пусна топката към Неделев, който се озова сам срещу стража, но стреля в напречната греда. След това и двата отбора се отвориха и започнаха да търсят гол, като мелетата пред двете врати не липсваха. В 74-ата минута "Ботев" отново беше близо до гол, след като Тодор Неделев влезе през центъра и подаде на ляво на Афонсо. Той нахлу и стреля, но ударът му от 5 метра беше спасен от Николай Георгиев с крак. В 89-ата минута Стивън Петков на контраатака можеше да стигне до второ попадание, избяга от ляво по атаката на своите, но не успя да насочи топката в мрежата на бистричани. В последните 15 секунди "Ботев" стигна до втори гол чрез Густаво Афонсо. Защитникът Петко Цанков върна топката на вратаря Георгиев, който не успя да я овладее както трябва. Притичалият бразилец се възползва от лошия контрол и на празна врата вкара за 0:2.