БНР | 31.08.2018 20:07:08 | 250

"Черно море" изпревари "Лудогорец"

Отборът на "Черно море" победи този на "Витоша" (Бистрица) с минималното 1:0 на стадион "Тича" във Варна в мач от седмия кръг на Първа професионална футболна лига. Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев изгледа срещата, а след втората си поредна победа "Черно море" излезе на четвърта позиция пред шампиона "Лудогорец" преди останалите срещи от кръга, събирайки 12 точки в актива си.

Срещата започна много добре за домакините, които успяха да поведат още в третата минута. Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, Мирослав Енчев отправи удар, а Наско Милев си вкара автогол за 1:0.

"Витоша" имаше своя първи сериозен шанс за отговор в 17-ата минута, когато Петко Цанков шутира от фаул на линията на наказателното поле вдясно от Макенджиев, но топката премина над вратата. След това и Стефан Христов направи пропуск, след като бе изпуснат непокрит в наказателното поле да отправи удар с глава покрай вратата.

В 25-ата минута Радослав Василев излезе сам срещу вратаря на гостите Християн Василев, който спаси с една ръка последвалия удар. Стражът на гостите се намеси решително и в 38-ата минута срещу излезлия очи в очи с него Георги Илиев.

Гостите се активизираха в началото и в края на втората част, а през останалото време инициативата бе на домакините, а пропуски за тях направиха Васил Панайотов, резервата Зехиров, Панайотов и Ндонгала. В 57-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада на Зехиров.

Отборът на "Витоша" бе много близо до изравняването на резултата в 83-ата минута, но Стафан Христов нямаше късмет при удара си от малък ъгъл и топката срещна страничната греда.