БНР | 03.09.2018 06:18:09 | 114

Дел Потро продължава без загубен сет в Ню Йорк

Шампионът от 2009 година Хуан Мартин дел Потро се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ, след като се справи лесно със съпротивата на хърватина Борна Чорич и го победи с 6:4, 6:3, 6:1 за 2 часа и 7 минути игра.

29-годишният аржентинец продължава без загубен сет в надпреварата, като отново демонстрира, че се намира в отлична форма, справяйки се неочаквано лесно с изгряващата звезда на Хърватия.

Дел Потро записа 80 процента вкаран първи сервис и допусна само един пробив, което се оказа ключово за спечелването на двубоя. В следващия кръг поставеният под номер 3 в схемата Дел Потро ще се изправи срещу 208-сантиметровия американец Джон Иснър, който победи в пет сета канадеца Милош Раонич.

Иснър се наложи с 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2. Срещата започна лошо за Иснър, който загуби още първото си подаване в мача и това му коства откриващия сет. Американецът обаче взе по идентичен начин втория сет, а в третия направи решителен пробив при резултат 4:4.

В началото на четвъртия сет Раонич отново проби съперника си и спечели сета точно както и първия. В петия сет обаче канадецът нямаше съпротивителни сили и отстъпи с 2:6 пред мощната игра на съперника си.

Иснър записа 20 аса на сметката си и допусна едва една двойна грешка за цялата среща.