БНР | 04.09.2018 11:12:09 | 285

Аршинкова и Топалова на четвъртфинал в София

Петя Аршинкова и Гергана Топалова се класираха на четвъртфиналите на двойки в тенис турнира за жени в София, който е с награден фонд 25 000 долара.

На корт №4 на ТК „Левски“ българките победиха с 6:1, 7:6(6) Мария Гонсалес (Колумбия) и Сандра Самир (Египет) след 84 минути игра.

В първия сет състезателките на клуба домакин доминираха. Те поведоха с 3:1 и във втория, но съперничките им спечелиха четири поредни гейма. Петя и Гергана върнаха пробива пасив и дори имаха мачбол в 12-ия гейм, но не успяха.

В тайбрека българките поведоха с 5:0 точки. При 6:1 те имаха 5 поредни възможности за спечелване на двубоя, но пак ги пропиляха. При следващия шанс Аршинкова и Топалова най-сетне приключиха срещата.

Следващите опонентки на българките, които тази година спечелиха титла при дуетите в Египет, а преди дни станаха шампионки на страната отборно, са №3 в схемата Амина Аншба и Полнна Монова от Русия.

Във вторник Топалова и Аршинкова започват и на единично, където участват с „уайлд кард“. Гергана играе срещу Мария Гонзалес, а държавната шампионка на открито и в зала Петя ще срещне Полина Монова.