БНР | 05.09.2018 10:54:37 | 215

Гергана Топалова спечели в 2 сета в София

Гергана Топалова се класира за осминафиналите на тенис турнира за жени в София с награден фонд 25 000 долара.

Участващата с „уайлд кард“ българка победи квалификантката Мария Гонсалес от Колумбия с 6:3, 7:5 след точно 100 минути игра на централния корт на ТК "Левски".

Топалова стартира агресивно двубоя и на бърза ръка поведе с 4:0 гейма и после лесно спечели сета. Във втория южноамериканската левичарка дръпна с 3:0 с два пробива, но 18-годишната Гергана се върна в двубоя и поведе с 5:4. В 12-ия гейм след двойна грешка на съперничката Топалова стигна до мачбол и го реализира тутакси.

В следващи кръг състезателката на "Левски" очаква спечелилата в срещата между №7 в схемата Марина Мелникова (Русия) и Марго Йеролимо (Франция).

Преди това държавната шампионка за жени Петя Аршинкова отстъпи на рускинята Полина Монова с 4:6, 0:6. 20-годишната пловдивчанка започна добре мача. Тя поведе с 4:3 гейма, но след това загуби оставащите до края девет гейма.

В последната игра на първия сет Аршинкова отрази четири сетбола, но при петия топката се спря в мрежата и влезе в нейната половина.

По-късно днес Петя Аршинкова и Гергана Топалова излизат на четвъртфинал на двойки срещу рускините Амина Аншба и Полина Монова.