БНР | 15.09.2018 17:15:10 | 177

"Берое" излъга "Септември" в Стара Загора

Отборът на "Берое" се наложи с 1:0 над този на "Септември" в среща от осмия кръг на първа професионална футболна лига, а единственото попадение вкара Борислав Цонев в 58-ата минута.
Домакините имаха пълно превъзходство и само силните изяви на вратаря им Валентин Галев ги спасиха от по-сериозно поражение.
Срещата започна с натиск на "Берое", след като най-напред Бригидо стреля, но в аут. В 5-ата минута Валентин Галев за първи път трябваше да се намесва след удар на Вандерсон. В 25-ата минута дойде ред и на гостите да създадат опасност, но ударът на Крис Гади срещна страничната греда. В последната минута на първата част и Бандаловски опита късмета си, но пак Валентин Галев беше на мястото си и спаси.
В 58-ата минута домакините отбелязаха чрез чудесен силен изстрел на Борислав Цонев, който получи подаване от Александър Цветков. Цонев навлезе и от десетия метър не остави шанс на вратаря на "Септември" - 1:0.
В 71-ата минута близо до гола беше и ветеранът Мартин Камбуров, чийто удар обаче се отби долу в дясната греда на Галев. Камбуров получи параболичен пас от дълбочина на Иван Минчев и елементарно изпревари младия защитник на гостите Иван Стоянов. Веднага след това и Александър Василев беше близо до гол, но вратарят Галев се справи за пореден път.