БНР | 19.09.2018 17:20:40 | 301

“Ботев“ (Пд) победи „Марица“ в контрола

Отборът на „Ботев“ (Пловдив)  се наложи с 3:0 над „Марица“ (Пловдив) в двустранна игра.

Спарингът се проведе на един от естествените терени на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Наставникът на "жълто-черните" Николай Киров пусна в игра предимно футболисти, които нямат много игрови минути от началото на сезона.

Шанс за изява получиха и няколко юноши от формацията до 19 години.

Още във втората минута ботевистите получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Марица.

Зад топката застана Антонио Вутов, който прати вратаря в обратния ъгъл и откри резултата.

В 9-ата минута гостите бяха близо до изравняването, след като играч в "синьо" се озова на чиста позиция и стреля, а Иван Чворович спаси. При последвалия опит да изчисти топката Димитър Аврамов я прати в гредата на вратата на Чворович.

В 11-ата минута Димитър Пиргов удвои аванса на "канарчетата", след като овладя топката след центриране от корнер и отблизо покачи на 2:0.

В средата на полувремето Кристиан Добрев центрира в пеналта към Джонатан Перейра, който засече, но топката се отклони от крак на защитник на съперника, след което отново се отби от страничната греда.

След почивката темпото на игра спадна, а головите положения бяха факт едва в заключителните минути.

Именно в края Джонатан Перейра пусна към Иван Василев, а юношата на "канарчетата" от няколко метра прати топката във вратата за крайното 3:0.