БНР | 27.09.2018 05:27:15 | 111

Пълен крах за "Реал“ (М) и “Барселона“

Европейският клубен шампион „Реал“ (Мадрид) загуби с 0:3 гостуването си на „Севиля“ в двубой от междинния 6-и кръг на испанското футболно първенство.

Домакините решиха всичко още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола.

В 17-ата минута Андре Силва откри резултата. Отново той покачи на 2:0 само четири минути по-късно. Тоталният натиск на „Севиля“ продължи и в 39-ата минута тимът стигна до трети гол, чийто автор бе Висам Бен Йедер.

Шампионът на Испания „Барселона“ също претърпя шокиращо поражение срещу най-слабия тим в Примера до момента – „Леганес“ с 1:2. Коутиньо даде преднина на „Барса“ в 12-ата минута, но домакините направиха пълен обрат само за 69 секунди. В 52-рата минута Набил Ел Зар изравни, а в 53-тата Оскар Родригес донесе трите точки на „Леганес“.

Другите резултати: „Атлетик“ (Билбао) – „Виляреал“ 0:3 и „Валенсия“ – „Селта“ 1:1.