БНР | 06.10.2018 13:49:04 | 186

"Нефтохимик" спечели Суперкупата на България

Нефтохимик 2010 спечели Суперкупата на България по волейбол за мъже за трета поредна година.

В зала "Иван Вазов" в Стара Загора шампионите за миналия сезон победиха финалиста за Купата на България Монтана Волей с 3:0 (25:21, 25:19, 25:21).

Играта в първия гейм беше равностойна до 15:15, след което възпитаниците на Найден Найденов взеха аванс и след 25:21 поведоха в резултата.

Във втората част шампионите натрупаха още в началото убедителна преднина - 16:9, а след това направиха 20:14 и без проблеми затвориха гейма.

Волейболистите на Монтана започнаха по-добре третата част и имаха аванс, но постепенно шампионите изравниха - 20:20. След това бургазии спечелиха три поредни точки за 23:20 и заслужено триумфираха.

През изминалия сезон играчите на Найден Найденов завоюваха всичко в България - Суперкупа, Купа и шампионска титла. Волейболистите на Монтана пък завършиха със сребърните отличия в първенството и играха на финал за Купата на България, където загубиха именно от Нефтохимик.

За победителите най-резултатни бяха Дмитрий Яковлев с 19 точки и Савелий Поздняков с 12.