БНР | 10.10.2018 18:14:25 | 179

Баскетболистките на "Монтана" загубиха мача в Словения

Шампионът на България по баскетбол за жени "Монтана"  допусна загуба при гостуването си на словенския "Цинкарна" (Целе) с 68:85 (16:21, 13:23, 19:23, 20:18) в среща от втория кръг на Адриатическата лига.
  Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов не успяха да се противопоставят на финалиста от последното издание на надпреварата.  Още до почивката домакините взеха преднина от 15 точки, която в средата на третата четвърт дори премина 25 точки. В заключителната четвъртина  срещата се доиграваше и "Монтана" успя да направи поражението си малко по-почетно.
  Най-резултатна за българския отбор бе американката Тейлър Манюел със 17 точки. Още 12 прибави Христина Иванова, а с 11 остана Димана Георгиева. За победителките Шатрийс Уайт завърши с 21 точки и 11 борби.
  С победата "Цинкарна" излезе еднолично начело в класирането с две победи от два мача.