БНР | 14.10.2018 05:26:25 | 142

Костова и Шиникова с успехи в Люксембург

Българките Елица Костова и Изабелла Шиникова постигнаха победи в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Люксембург с награден фонд 250 хиляди евро. Костова спечели убедително срещу участващата с "уайлд кард"  представителка на домакините Инди де Фрооме с 6:3, 6:2 за 81 минути. Така тя  си осигури 589 евро и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 208-ото място.  Във втория кръг от пресявките 28-годишната българка ще срещне по-късно днес друга холандка Аранча Рус в последния четвърти мач на корт номер 1.
27-годишната Рус, 112-а в класацията на УТА в момента, има три победи без загубен сет в три мача срещу Костова досега. Шиникова елиминира поставената под номер 7 в пресявките Тамара Копрач (Германия) с 6:3, 6:7(5), 7:5 след 2:16 часа игра.
26-годишната софиянка взе първия сет след пробиви в петия в деветия гейм, а във втората част поведе с 5:3, но допусна обрат.
В третия сет тя отново сервираше за мача при 5:4, но пак не се възползва. Българката, обаче, пак успя да пробие за 6:5 и при третия си шанс затвори мача при собствен сервис.
Шиникова си осигури 589 евро и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 270-ото място. Следващата й съперничка ще бъде бившата номер 19  в света Варвара Лепченко (САЩ), която в момента е 161-а в класацията на УТА.