БНР | 17.10.2018 15:08:34 | 139

Бадминтонистките ни отпаднаха на турнира в Дания

Българските бадминтонистки Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири отпаднаха в първия кръг на турнира от Световните серии „Супер 750“ в Одензе (Дания) с награден фонд 775 хиляди долара.

На единично Линда Зечири отстъпи на Янян Цай (Китай) с 2:21, 8:21 след 20 минути..
На двойки сестри Стоеви загубиха от номер 7 в схемата Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Южна Корея) с 9:21, 20:22 след 33 минути игра.

Българките намериха правилната тактика в началото на втория гейм, когато успяха да изравнят играта и да поведат със 7:5 и 8:6 точки. Азиатките наваксаха и на задължителната почивка вече водеха с 11:9.

Габриела и Стефани отново излязоха напред и стигнаха до 17:15, а след това и до 19:16. Корейките изравниха за 19:19, но веднага след това сестрите от Хасково стигнаха до гейм пойнт. След това Стоеви загубиха три поредни точки, а с това и двубоя.