БНР | 19.10.2018 19:09:39 | 167

"Верея" отне в края победата на "Ботев" и Божинов

"Верея" и "Ботев" (Враца) завършиха наравно 2:2 в първа среща от 12-ия кръг в Първа лига. Двубоят започна добре за гостите от Враца. Футболистите на Сашо Ангелов доминираха и още в 15-ата минута поведоха в резултата. Валери Божинов се възползва от грешка на защитата и с глава прати топката в мрежата на Цинцарски.

В 20-ата минута "Ботев" нанесе втори удар. Емил Стоев се разписа, след като отправи фантастичен удар от дистанция, кълбото се отби в гредата и спря зад голлинията.Антон Огнянов пропусна добра възможност да върне едно попадение. Бившият играч на "Левски" бе изведен от Малек, но стреля в аут.

Верея получи шанс веднага след подновяването на играта, но резервата Здравко Илиев не намери целта. В 53-ата минута Теофилос Коуроупис направи самостоятелен пробив отляво и отправи мощен удар, с който прониза вратата на Красимир Костов.

Развръзката дойде във втората минута от добавеното време, когато Антон Огнянов от непосредствена близост изравни резултата. След това равенство врачани имат актив от 12 точки и заемат 11-та позиция, докато Верея остава на последното място с едва 4 пункта.

"Верея" - "Ботев" (Враца) 0:2
0:1 Валери Божинов 15, 0:2 Емил Стоев 20, 1:2 Теофилос Коуроупис 53, 2:2 Антон Огнянов (90+2)

"Верея": Богомил Цинцарски, Годердзи Мачадзе, Теофилос Коуроупис, Денис Василиев, Емил Йоргенсен, Билел Малек, Сеидина Диара (64-Симеон Мечев), Денислав Станчев (46-Здравко Илиев), Станислав Маламов (71-Бедри Рюстемов), Милан Вушорович, Антон Огнянов

"Ботев" (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев,   Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Емил Стоев (67-Ивайло Михайлов), Петър Атанасов, Юлиан Ненов (56-Спас Георгиев), Валери Божинов (81-Валери Домувчийски)