БНР | 21.10.2018 16:28:23 | 186

Георги Костадинов с асистенция в Русия

Българският национал Георги Костадинов направи много силен мач и се отличи с важен пас за обрата, който неговия "Арсенал" (Тула) осъществи във футболното първенство на Русия. "Арсенал" спечели като гост в 11-ия кръг срещу Спартак (Москва) с 3:2. Капитанът на националния отбор Ивелин Попов не беше в групата на спартаковци.
Бразилецът Зе Луиш вкара и двата гола за "Спартак" в 13-ата минута и в 45-ата за 2:1. Огнен Ожегович изравни в 35-ата минута, след като пропусна дузпа, но беше точен при добавката. Именно за тази дузпа Георги Костадинов проби и подаде.
Гостите от Тула изравниха в много важен момент за 2:2- в 48-ата минута, а Резиуин Мирзоев обърна развоя на срещата до 2:3 в 65-ата минута. Това е и първа победа за "Арсенал" (Тула) като гост, а за "Спартак" това е трето поредно поражение и остава с 18 точки на 6-о място в класирането. Георги Костадинов, който игра пълни 90 минути, отне много топки в дефанзивен план и пробяга голям километраж. В 35-ата минута той взе топката пред своето поле и с дрибъл преодоля почти 35 метра, а Кутепов събори Ожегович. Сърбинът стреля, вратарят Максименко спаси удара му от бялата точка, но нямаше късмет при добавката.