Cross.bg | 22.10.2018 09:43:01 | 199

Таланти на „Еврофутбол" завоюваха медали по Таекуондо в Гърция

Александър Джорджев е шампион за юноши, Емилия Тасева е втора при жените Спортният талант на „Еврофутбол“ Александър Джорджев стана шампион при юношите на турнира по таекуондо от серията „G1“ в Гърция в категория до 63 кг., след като победи убедително петима съперници. Първите четири мача той надделя над представители на домакините съответно с 37:17, 25:5, 24:4 и 13:3. Финалът беше срещу състезател от Австралия, а резултатът в полза на Александър беше 15:9. На същия международен турнир друг талант на българския букмейкър - Емилия Тасева, спечели първите си точки при жените в Олимпийската ранглиста със сребърния си медал до 57 кг. В началните си две срещи тя преодоля представителки на домакините съответно с 12:9 и 9:6. На полуфинала надигра 6-та в схемата - таекуондистка от САЩ, с 28:13. На финала изгуби от гъркиня, поставена под №1 в основната схема.                         13-годишната Михаела Чепишева участва в международен турнир по бадминтон в Австрия за 17-годишни и стигна до осминафинала, където я победи белгийка. В момента Михеала е на 24-о място в европейската ранглиста по бадминтон до 17 г., като амбицията й е до края на годината да влезе в топ 10