БНР | 25.10.2018 18:06:06 | 197

Баскетболистките на „Берое“ със загуба от „Чукурова“

„Берое“ падна с 68:89 точки при гостуването си срещу „Чукурова“ в среща от турнира ФИБА Еврокъп за жени.

Българският тим не успя да се противопостави на своя съперник и още в първата част допусна серия от 0:9.

На почивката турския отбор вече имаше 14 точки аванс, въпреки че „Берое“ опитваше да догони домакините в третия период на мача.

„Чукурова“, който беше близо до участие в Евролигата, спечели и четирите части, демонстрирайки класата си.

Ана Почек завърши с 25 точки и 13 борби за „Берое“, а нейната съотборничка Бреана Люис добави още 16 точки.

За домакините Людмила Наумова реализира 18 точки, а Алина Ягупова се отличи със 17 точки.

В следващия си мач от турнира на 1 ноември „Берое“ е домакин на „Умео“ (Швеция).