БНР | 25.10.2018 19:05:22 | 202

АЕК и „Лудогорец“ не се победиха

АЕК Ларнака и „Лудогорец“ завършиха 1:1 в мач от третия кръг на 1-ва група на футболния турнир Лига Европа.

Българският отбор започна много силно и в 3-ата минута Вандерсон успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада.

В 8-ата минута Натанаел комбинира с Вандерсон, след което подаде към Лукоки и той изведе разградския тим напред в резултата.

Веднага след изпълнението на центъра АЕК можеше да изравни, когато Тричковски излезе очи в очи с Ренан, но стражът на разградчани изби в корнер.

В 12-ата минута Моци засече с глава центриране на Вандерсон от ъглов удар, но улучи лявата греда.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Моци не успа да изчисти добре центрирана топка, а Ренан, в опита си да хване кълбото фаулира Тричковски и реферът отсъди дузпа.

Ларена бе точен от бялата точка за 1:1.

В началото на второто полувреме АЕК взе инициативата и до края на срещата можеше да отбележи втори гол, но пропуски направиха Хавел, Тричковски и Тете.