БНР | 01.11.2018 20:26:36 | 140

"Ботев" Пловдив на четвъртфинал за купата след дузпи с "Берое"

Отборът на "Ботев" (Пловдив) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като победи като гост "Берое" в Стара Загора с 4:3 след изпълнение на дузпи в последния мач от осминафиналния кръг в надпреварата. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.
В 90-е минути нямаше много чисти голови положения, а в продълженията двата отбора заложиха на сигурността и логично се стигна до изпълнение на дузпи.
Първи точен бе Алфонсо Мартинс. Тодор Неделев не остави шанс на Перниш и изравни.
Владимир Гаджев даде нов аванс на домакините, а в ответното изпълнение Стивън Петков шутира високо над вратата.
Даниел Кайзер върна паритета със страхотно спасяване срещу Георги Ангелов при третата дузпа, а Пиргов разстреля Перниш и върна равенството.
Драгош Фиртулеску и Джонатан Перейра бяха точни при четвъртите изпълнения, а Мартин Райнов стреля в аут при петата за "Берое".
Победата на "Ботев" донесе Серкан Юсеин, който вкара победната дузпа и изпрати "Ботев" на четвъртфиналите.