БНР | 03.11.2018 16:02:02 | 224

ЦСКА-София и „Дунав“ с победи в Първа лига

Отборите на ЦСКА- София и „Дунав“ записаха победи в срещи от 14-тия кръг на Първа професионална футболна лига.

ЦСКА-София се наложи с 1:0 като гост над „Локомотив“ (Пловдив) пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев, който изгледа мача на "Лаута". Автор на единствения гол стана Кирил Десподов, който се разписа с майсторско изпълнение от пряк свободен удар в 57-ата минута.

Нестор Ел Маестро (старши треньор на ЦСКА-София): "Доволен съм от успеха, изиграхме интелигентен мач. Локомотив е труден съперник, особено на неговия терен. Проведохме срещата много умно и почти не дадохме шансове на противника.  Подходихме внимателно и при статичните положения. Реализирахме успешно плана си да увеличаваме темпото с течение на времето и да ги пречупим. Започнахме второто полувреме много добре и вкарахме от статично положение. Можеше да отбележим и втори гол, но и с 1:0 спечелихме трите точки. В крайна сметка всичко се свежда до резултатите. Моята работа е да печеля мачовете, другото е второстепенно".

Бруно Акрапович (старши треньор на Локомотив): "Получи се интересен и оспорван мач. Загубихме, защото не отбелязахме гол. Момчетата се вложиха и дадоха всичко от себе си. Доволен съм от усилията им Едно положение обаче се оказа решаващо в мача. Създадохме не малко положения, Бирсент Карагарен и Анте Аралица можеха да вкарат, но нямаха шанс. Разработваме тактика за всеки мач в зависимост от особеностите и класата на съперника. Нашият отбор има потенциал за място в Първата шестица. Амбициите ни за купата на България са да продължим напред. Смятам, че се развиваме добре и вървим напред. Играем добър футбол. Всички сме настроени позитивни и ще имаме успешни мигове в бъдеще".

„Дунав“ записа важен успех - четвърти от началото на сезона, след като надигра „Витоша“ (Бистрица) с 3:0 на Градския стадион в Русе. Така русенци се изкачиха на 10-то място във временното класиране.

Тимът на Людмил Киров още в шестата минута поведе в резултата. Попадийн пусна дълъг пас към Божидар Васев, a той подаде отлично към Ахмед Ахмедов, който вкара във вратата на Бистрица. В 15-ата минута "драконите" вече водеха с 2:0 - Светослав Ковачев получи пас от Коконов, напредна в наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря на гостите Християн Василев.  В 24-ата минута Дунав направи резултата класически. Светослав Ковачев пусна пас по земя към Ахмед Ахмедов, който засече отблизо и вкара своя втори гол в мача.

Старши треньорът на „Витоша“ (Бистрица) Росен Кирилов: "Фатални грешки при първите два гола. Недопустими ситуации. Всичко идва от това, че натрупахме загуби в мачове, в които заслужавахме да спечелим точки. Вследствие на това и самочувствието на момчетата падна. Вкараха ни много рано, реално без ситуация. Имахме шансове и да открием, и да изравним, но не успяхме. Това определено бе най-слабият ни мач от началото на първенството. Поздравявам отбора на Дунав, който ни победи с агресия. Ахмедов ми бе като Кавани. В предишните двубои бяхме абсолютно равностойни, дори смятам, че срещу Локомотив (Пловдив) бяхме по-добрият отбор. За нас няма леки и тежки мачове. Срещу всеки съперник е трудно. От тази ситуация се излиза само с победа".

Старши треньорът на „Дунав“ Русе Людмил: "Откакто аз съм тук, това определено е най-добрият мач на отбора. 3:0, няма какво да се говори. Поздравявам момчетата, публиката. За мен е важно да има постоянство, не искам да има спадове. Това е моята работа, да накарам футболистите да работим по същия начин в тренировъчния процес. Аз като треньор се надявам тези момчета да покажат същото желание и в следващите мачове. Настроение има както в тренировките, така и като цяло в съблекалнята. Това е много важно. Когато има желание и себераздаване, нещата се получават, убеден съм в това. Трябва да накарам футболистите да повярват в мен, после съм сигурен, че нещата ще стават все по-добре".