БНР | 11.11.2018 06:27:43 | 144

"Атлетико" (Мадрид) спечели драматична победа над "Атлетик" (Билбао)

" Атлетико" (Мадрид) спечели драматична победа с 3:2 над "Атлетик" (Билбао) и събра 23 точки, с които излезе на 2-о място в класирането.

Гостите от Билбао бяха на път да станат едва втория отбор, който е побеждавал през сезона дюшекчиите, след като водеха с 2:1 десетина минути преди края, но с два гола в края допуснаха обрат.

"Атлетик" Билбао има едва една победа от 12 мача и се намират на 17-о място с 10 точки, точно над зоната на изпадащите.

Иняки Уилямс вкара два пъти за "Атлетик" Билбао, като откри резултата в 36-ата минута, а в 64-ата отново даде преднина на своите за 1:2. Томас Парти изравни за 1:1 в 61-ата минута след пробив и центриране на Фелипе Луис от ляво, но три минути по-късно Уилямс изведе своите напред за втори път.

Парти също ще запомни мача с хубаво, като асистира за 2:2 в 80-ата минута на Родри Ернандес. Антоан Гризман пък центрира на Годин за победното попадение в добавеното време.