БНР | 11.11.2018 14:46:25 | 456

"Славия" и "Локомотив" (Пловдив) поделиха по точка

"Славия" направи равенство 1:1 у дома с "Локомотив" (Пловдив) в двубой от 15-ия кръг в Първа лига. Още в 18-ата секунди на двубоя Анте Аралица даде аванс в полза на гостите след удар отблизо и асистенция отдясно на Бирсент Карагарен.

След това "белите" владееха повече топката, а пет минути след попадението Милчо Ангелов отблизо пропусна да изравни. До края на първата част удари на Славчо Шоколаров и Владислав Узунов не намериха целта.

След почивката "Славия" продължи да играе по-активно но в 56-ата минута Бирсент Карагарен стреля опасно и принуди Стериакис да избие кълбото. Само шест минути след това влезлият като резерва Илиян Мицански изравни с удар от наказателното поле.

В 77-ата минута удар с глава на Славчо Шоколаров премина на сантиметри покрай гредата. В последните секунди "белите" имаха пълно превъзходство, но не достигнаха до втори гол във вратата на пловдивчани.

Веднага след последния съдийски сигнал се стигна до спречкване между футболисти и треньори от двата отбора, а защитникът на гостите Димитър Везалов получи червен картон.

След това равенство "Славия" има актив от 17 точки на десето място, докато "Локомотив" е с четири точки повече и продължава битката за класиране в първата шестица.

"Славия" - "Локомотив" (Пловдив) 1:1

0:1 Анте Аралица 1

1:1 Илиян Мицански 62

"Славия": Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Неманя   Иванов, Милен Гамаков,   Владислав Узунов, Георги Йомов (29-Цветелин Чунчуков), Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Момчил Цветанов (86-Кристиян Пешов), Галин Иванов, Милчо Ангелов (61-Илиян Мицански)

"Локомотив" (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Димитър Везалов, Абделхаким Буна, Игор Банович, Янко Ангелов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен (69-Вилим Посинкович), Мустафа Абдулахи (71-Симеон Райков), Анте Аралица (83-Ален Ожболт)